Nowy numer 13/2023 Archiwum

Papieska nowenna rozpoczęta

W Wielki Piątek o godz. 15 w ludźmierskim sanktuarium rozpoczęła się modlitewna nowenna, która jest formą przygotowania mieszkańców Podhala na kanonizację Jana Pawła II.

- Prośmy Boga, abyśmy się dobrze przygotowali się do kanonizacji i aby trwały w nas owoce Bożego Miłosierdzia - mówił ks. prałat Tadeusz Juchas, kustosz ludźmierskiego sanktuarium i proboszcz tamtejszej parafii. Szczególnym znakiem podczas nabożeństwa było błogosławieństwo papieskimi relikwiami.

Ks. Tadeusz Juchas zapowiada, że na Wielką Sobotę także przygotowano szczególny znak obecności Białego Pielgrzyma w Ludźmierzu. Otóż w berle Matki Boskiej Ludźmierskiej został umieszczony pierścień papieski. Wspomnianym berłem zostaną w drugi dzień świąt pobłogosławieni bacowie i ich owieczki. Na Poniedziałek Wielkanocny przypada bowiem w tym roku Święto Bacowskie.

- Jego pielgrzymka do nas w 1997 r. to najważniejsza chwila w historii tego Podhalańskiego Domu Maryi - podkreśla ks. Juchas. Dodaje również, że dla górali bardzo ważny wymiar ma również kanonizacja papieża Jana XXIII. - To Jan XXIII podpisał dekret koronacyjny figury Matki Bożej Ludźmierskiej - przypomina ks. Tadeusz Juchas.

Od Wielkiego Tygodnia w ludźmierskim sanktuarium są już dostępne specjalne materiały wydane z okazji kanonizacji - to m.in. małe ołtarzyki z wizerunkiem obu papieży i figurą Matki Boskiej Ludźmierskiej. Ciekawie przygotowany został również grób Pana Jezusa, obok którego stoją postacie dwóch błogosławionych papieży.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.