Nowy numer 3/2021 Archiwum

Niegowić dziękuje za Jana Pawła II

W kościele parafialnym w Niegowici, zespół "Trzecia Godzina Dnia" wykonał koncert uwielbienia za dar Jana Pawła II.

Koncert TGD rozpoczął się fragmentem wspomnień papieża o swoim życiu, w których mówił on m.in. o swojej pierwszej posłudze kapłańskiej w parafii Niegowić. Zespół wykonywał pieśni związane z życiem, posługą Jana Pawła II a także – poprzez teksty piosenek – pomagał zrozumieć trudności,  z którymi niejednokrotnie zmagał się ojciec święty.

Poprzez wspólny śpiew wszyscy mieli możliwość wraz z zespołem chwalić Boga oraz radować się z daru jakim był papież Polak.

Koncert w Niegowici był także czasem łaski, okazją do spotkania żywego Boga. Podczas śpiewu świadectwo wygłosiła występująca gościnnie Beata Bednarz. – Nikt nie jest gotowy, by usłyszeć wiadomość, że jest się chorą na raka. Dziś jestem już zdrowa, a wszystko to oddalił ode mnie Pan Bóg. Wierzymy w żywego Boga, więc pozwólmy Mu działać! – mówiła.

Po koncercie przedstawiciele trzech pokoleń złożyli przed obrazem Jana Pawła II księgi próśb i podziękowań, skierowanych do ojca świętego. Następnie przed pomnikiem papieża wierni odśpiewali Barkę. Każdy miał również możliwość uczczenia relikwii Jana Pawła II, oraz osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.