Nowy numer 3/2021 Archiwum

Drzewo postanowień

Parafianie z Bibic uczcili dzień kanonizacji papieża Jana Pawła II sadząc przed swoim kościołem pamiątkowy dąb.

Posadzone drzewo ma 9 lat – wykiełkowało w 2005 roku, czyli w roku śmierci papieża Polaka. Do Bibic zostało przywiezione ze szkółki w Buczkowie. Obok dębu w ziemi zakopano specjalną tubę. Umieszczono w niej listę z podpisami wszystkich chętnych parafian oraz dokument opisujący okoliczności zasadzenia drzewa, podpisany przez metropolitę krakowskiego kard. Stanisława Dziwisza.

– Te nazwiska, które zostały spisane, są potwierdzeniem, że w tym czasie żyli, modlili się i borykali się z codziennymi problemami poszczególni ludzie – mówił proboszcz parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Bibicach ks. Jan Przybocki.

Zachęcał także obecnych, by przy tej okazji podjęli konkretne postanowienia i obserwowali ich realizację wraz ze wzrostem zasadzonego dębu.

– Niech to będzie także nasze zobowiązanie, że będziemy się starać lepiej wsłuchiwać w ewangelię, że będziemy starać się nie tylko bić brawo papieżowi, gdy będziemy wspominać jego przemówienia, ale to, co mówił i o co prosił będziemy się starali realizować w swoim życiu – proponował.

Parafialną uroczystość zakończyło wspólne odśpiewanie "Barki".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.