Nowy numer 14/2020 Archiwum

Pracownicy Stowarzyszenia "Wiosna" żądają wyjaśnień

Napisali list do członków walnego zgromadzenia, w którym domagają się natychmiastowego spotkania i wyjaśnienia odwołania prezes Joanny Sadzik.

Taką informację podał portal onet.pl, publikując treść listu, jednak na stronie "Wiosny" nie jest on jeszcze dostępny. Nadal również pracownicy stowarzyszenia nie odbierają telefonów od dziennikarzy.

List miał zostać podpisany przez zdecydowaną większość osób pracujących w "Wiośnie". Otrzymał go m.in. ks. Grzegorz Babiarz oraz każdy z członków walnego zgromadzenia.

Jak czytamy, poprzez swój list pracownicy "Wiosny" wyrażają troskę o przyszłość stowarzyszenia i prowadzonych przez nie projektów społecznych, których realizacja stała się w tej chwili zagrożona.

"Liczymy, że podzielicie Państwo z nami tę postawę, odpowiecie na naszą prośbę i w szczerości i otwartości porozmawiamy o obecnej sytuacji i przyszłości »Wiosny«. Powagę sytuacji podkreśla skala kryzysu, zarówno wewnątrz, jak i w zewnętrznym otoczeniu organizacji: deklaracje o chęci odejścia z »Wiosny« wolontariuszy i pracowników, nerwowa atmosfera w relacjach z partnerami biznesowymi, liczne publikacje w mediach i komentarze w mediach społecznościowych.

W tej chwili »Wiosna« znalazła się na krawędzi. Nie mówimy tego, by nazwać nasze emocje i uczucia, ale odnosząc się do stanu faktycznego: reakcji wolontariuszy, partnerów biznesowych, mediów oraz pracowników. Bez nich Szlachetnej Paczki nie będzie.

Podczas poniedziałkowego spotkania z pracownikami ks. Grzegorz Babiarz, pytany o wiele kwestii dotyczących zarówno przyszłości i wizji rozwoju »Wiosny«, jak i bieżącej pracy operacyjnej, odsyłał nas do decyzji Walnego Zgromadzenia Członków Stowarzyszenia - już podjętych i tych, które mają zapaść w najbliższym czasie. »Wiosna« to wielka odpowiedzialność zarówno Walnego, Zarządu, jak i pracowników - chcemy wiedzieć, za co ją bierzemy, i zależy nam, by przed podjęciem przez Państwa kolejnych decyzji nasz głos został wysłuchany. Wierzymy, że wysłuchanie go pomoże również Państwu".

Wczoraj w geście solidarności z odwołaną prezes stowarzyszenia do dymisji podał się cały jego zarząd.

Przeczytaj także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

 • Gość
  07.02.2019 13:46
  Bardzo dobrze! Sprawę należy wyjaśnić. Owocnych rozmów! Bo wierzę, że do nich dojdzie, że przyniosą dobro. Takie zaufanie na kredyt trochę...
  doceń 6
 • CSOG
  07.02.2019 13:49
  "Pracownicy Stowarzyszenia "Wiosna" żądają wyjaśnień"
  "Franciszek: Jeśli dążymy do zajmowania stanowisk w Kościele, to nikogo nie uzdrowimy"

  Zestawienie tych dwóch zdań wydaje się nie być przypadkowe. I słusznie. To taki, dla niektórych zbieg okoliczności, dla innych opatrzność Boża. Dla wszystkich przypomnienie różnicy pomiędzy tym o co chodzi a co chodzić powinno.
  doceń 4
 • monika
  07.02.2019 20:36
  Wczoraj pisałam że będzie protest. Teraz mogę z dozą pewności napisać że wszyscy odchodzimy z WIOSNY. Myśmy, ludzie ją tworzyli swą pracą i my nie pozwolimy na poniżanie nas przez duchownych kościoła.
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama