Nowy numer 50/2019 Archiwum

Prokuratorskie śledztwo ws. tragedii w Tatrach

- Wiadomo, że to katastrofa naturalna, ale musimy prześledzić, jakie były zachowania turystów, jak przebiegała akcja ratunkowa - informuje szefowa zakopiańskiej prokuratury Barbara Bogdanowicz.

Sprawa będzie wyjaśniana w kierunku art. 155 Kodeksu karnego, czyli nieumyślnego spowodowania śmierci. Chodzi o 4 osoby, które zginęły w wyniku czwartkowej burzy w Tatrach.

- Będziemy ustalać wszystkie okoliczności tego zdarzenia i odtwarzać jego przebieg. Chcemy zebrać wszystkie niezbędne materiały i przesłuchać świadków - powiedziała PAP prokurator Bogdanowicz. Dodała, że powszechnie wiadomo, iż tragedia była następstwem uderzenia pioruna, jednak postępowanie w tej sprawie musi być przeprowadzone "z uwagi na ogrom tragedii, jaka się wydarzyła w górach".

- Wiadomo, że to katastrofa naturalna, ale musimy prześledzić, jakie były zachowania turystów, jak przebiegała akcja ratunkowa - mówiła szefowa zakopiańskiej prokuratury. - Tam był ogrom ludzi i musimy wszystko prześledzić, czy nie było tam na przykład jakichś działań w panice. Z naszej wstępnej oceny wynika, że zaangażowano wszelkie możliwe siły i zrobiono wszystko, aby jak najlepiej przeprowadzić akcję ratunkową - podkreśliła.

Śledczy będą ustalać całą listę poszkodowanych. Zabezpieczono już część znalezionych w górach przedmiotów. Są to rzeczy osobiste, jak dokumenty czy telefony.

- Sprawa jest na tyle poważna, że wymaga kompleksowego wyjaśnienia. Taka tragedia nie wydarzyła się jeszcze w Tatrach. Nadal będziemy wyjaśniać, czy nie ma więcej ofiar - zakończyła prok. Bogdanowicz.

Czytaj także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

  • kskiba19
    23.08.2019 19:46
    Dziwne, żeby w takim przypadku prokuratura z automatu prowadziła śledztwo, ktoś złożył skargę?
    doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama