Nowy numer 22/2020 Archiwum

Po czwartkowej burzy uszkodzony i zamknięty szlak na Giewont

Burza z piorunami spowodowała uszkodzenie łańcuchów i kotw ułatwiających wspinaczkę. Wyładowania rozsadzały też skały na szlaku.

Jak poinformowała PAP Paulina Kołodziejska z Tatrzańskiego Parku Narodowego, nawierzchnia szlaku będzie wymagała uporządkowania.

- Niezależnie od czwartkowego zdarzenia, na wrzesień był planowany remont szlaku. W tej chwili na pewno zmieni się jego zakres. Trudno nam na razie powiedzieć coś więcej. Nasze służby zabezpieczyły teren, na bieżąco sprawdzają ten rejon. Otworzymy go wtedy, kiedy uznamy, że jest bezpiecznie - zapewniła.

Łańcuchy ubezpieczające wejście na szczyty często przyciągają wyładowania atmosferyczne i często są zrywane po uderzeniu. 15-metrowy stalowy krzyż na szczycie Giewontu dodatkowo podnosi ryzyko uderzenia pioruna. To punkt szczególnie narażony na wyładowania atmosferyczne.

Czytaj także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama