Nowy numer 22/2020 Archiwum

385 tys. zł dla sześcioraczków z Tylmanowej

O przekazaniu takiej kwoty z budżetu województwa małopolskiego zdecydował sejmik.

Jak mówi marszałek województwa Witold Kozłowski, "posiadanie tak licznego potomstwa to dla małżeństwa prawdziwy skarb i błogosławieństwo". - Niemniej wychowanie takiej gromadki to nie lada wyzwanie, wymagające od rodziców zaangażowania, cierpliwości i nieustannej pracy 24-godziny na dobę. Mamy nadzieję, że pomoc finansowa będzie dla nich wsparciem, a to pozwoli jeszcze pełniej cieszyć się rodzicielstwem - dodaje.

Pieniądze mają pozwolić na zatrudnienie opiekunek do dzieci.

- Każdy, kto ma dzieci, wie, że wychowanie pociech, a potem ich wykształcenie to studnia bez dna. Codzienne zakupy pochłaniają ogromny budżet przy jednym czy dwójce dzieci, a co dopiero przy szóstce. Przy takiej gromadce potrzebna jest każda para rąk i oczywiście duże pieniądze - przyznaje marszałek Kozłowski.

Pierwsze w Polsce sześcioraczki - Filip, Tymon, Zosia, Kaja, Malwina i Nela - przyszły na świat w maju tego roku w krakowskim Szpitalu Uniwersyteckim. Województwo małopolskie przekazało do tej pory rodzicom 100 tys. zł.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama