Nowy numer 47/2020 Archiwum

Zaśpiewają na kanonizacji

Kraków-Rzym. Chór Filharmonii Krakowskiej weźmie udział w rzymskich uroczystościach kanonizacji Jana Pawła II.

Chór Filharmonii Krakowskiej weźmie również udział 5 maja w koncercie w waszyngtońskiej Constitution Hall, dedykowanym nowo kanonizowanym papieżom: Janowi XXIII i Janowi Pawłowi II. Wykona m. in. „Bogurodzicę” oraz „Totus Tuus” Henryka Mikołaja Góreckiego.

Dyrygentem całości koncertu będzie znany dyrygent Gilbert Levine, niegdys dyrektor artystyczny i I dyrygent Filharmonii Krakowskiej.

- Jest to również wielki przyjaciel Polski. Był bardzo przywiązany do osoby Jana Pawła II. Przez wiele lat dyrygował w Watykanie koncertami w obecności Ojca Świętego - powiedział kard. Dziwisz.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.