Nowy numer 08/2020 Archiwum

Zobacz "okazowanie wojska wszelakiego"

Główną niedzielną atrakcją "Pól Chwały” będzie przemarsz wszystkich grup.

W paradzie weźmie udział ok. 1000 rekonstruktorów, prezentujących mundury, wyposażenie i uzbrojenie pieszych, konnych i zmotoryzowanych formacji wojskowych z różnych epok.

Przemarsz rozpocznie się przed południem, ok. 11.00. Wszystkie grupy dotrą na hipodrom za zamkiem królewskim, gdzie odbędzie się "okazowanie wojska wszelakiego", czyli prezentacja grup, w czasie której każda z nich zostanie krótko przedstawiona.

- To jedyny moment w trakcie imprezy, kiedy wszystkie grupy rekonstrukcyjne będzie można zobaczyć w jednym czasie i w jednym miejscu - mówi dr Robert Kowalski, jeden z organizatorów imprezy. - To doskonała okazja, by je sfotografować.

Po przedstawieniu poszczególnych grup rekonstrukcyjnych na hipodromie rozpoczną się inscenizacje walk m.in. Infoz okresu I wojny światowej oraz wojny bolszewickiej.

Cały czas będzie można także odwiedzać rekonstruktorów w przygotowanych przez nich w całym centrum miasta obozach wojskowych. Według planu pokazy mają się zakończyć ok. 16.

Przypomnijmy, że "IX Pola Chwały, czyli Otwarte Spotkania Wargamingowe" trwają w Niepołomicach od piątku.

Do podkrakowskiej miejscowości przyjechało ok. tysiąca wielbicieli rekonstrukcji historycznej, gier planszowych, bitewnych i fabularnych, modelarstwa oraz wszystkiego, co związane z historią - zwłaszcza historią wojskowości.


Czytaj także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama