Nowy numer 23/2020 Archiwum

Nie ma paraliżu decyzyjnego

Zapewnia o tym nowy prezes Stowarzyszenia "Wiosna" w oświadczeniu wydanym dziś dla mediów.

Publikujemy jego pełną treść:

"W dniu 4 lutego 2019 roku zostałem wybrany na Prezesa Zarządu Stowarzyszenia »Wiosna«. Decyzją większości Członków Walnego Zgromadzenia Stowarzyszenia »Wiosna« zastąpiłem na tym stanowisku panią Joannę Sadzik, która sprawowała je od października 2018 roku. Na dzień 4 lutego liczba Członków Stowarzyszenia wynosiła dziewiętnaście osób.

W skład Członków Walnego Zgromadzenia wchodzą osoby od kilku lat związane z »Wiosną«, część z nich zakładała Stowarzyszenie. Pięcioro z nich to pracownicy »Wiosny«.

Termin Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia został zaplanowany i uzgodniony z ówczesnym Zarządem już na poprzednim Walnym Zgromadzeniu Członków, które odbyło się dnia 3 października 2018 roku.

W trakcie Walnego Zgromadzenia z dnia 4 lutego rezygnację z zasiadania w Zarządzie złożyli pozostali jego Członkowie. Role w Zarządzie łączyli oni z pracą na stanowiskach dyrektorów kluczowych obszarów. Ta praca jest przez nich kontynuowana. Wszystkie procesy i projekty są utrzymane w mocy. Partnerów biznesowych i instytucjonalnych zapewniamy o kontynuacji sprawnej współpracy zgodnej z dotychczasowymi ustaleniami i zobowiązaniami.

Zarząd zostanie uzupełniony podczas kolejnego Walnego Zgromadzenia. Członkowie Stowarzyszenia ustalają jego termin. Przez pierwsze dni rozmawiałem z pracownikami. Jednocześnie pracownicy zwrócili się z prośbą o spotkanie z członkami Walnego Zgromadzenia Stowarzyszenia.

Naszym priorytetem nieustannie pozostają Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości. Wszyscy służymy idei mądrej pomocy.

Prezes Stowarzyszenia »Wiosna« ks. dr Grzegorz Babiarz".

Przeczytaj także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • CSOG
  07.02.2019 15:51
  Czyżby późna jesień +tej Wiosny+ nam się zapowiadała? Bo tak jakoś z oświadczenia nowego prezesa mrozem powiało ... ;)
  Nieutulony w piersi żal,bo za jedną siną dalą - druga dal. Nienasycony w sercu głód,
  bo za jednym mocnym chłodem – drugi chłód.Nie spoczniemy, nim dojdziemy,
  nim zajdziemy w siódmy las, więc po drodze, więc po drodze, zaśpiewajmy jeszcze raz.
  Nie wytańczony wybrzmi bal, bo za jedną siną dalą - druga dal. Nieuleczony uśnie ból,
  za pikowym czarnym królem - drugi król...
  Piosenka mi się przypomniała ...
  doceń 4
 • Gość
  07.02.2019 16:05
  Dlaczego odwołano Panią Prezes? Kto zaprosił Księdza na Walne Zgromadzenie? Kto zaproponował objęcie stanowiska. To wiedza, która należy się nie tylko pracownikom i wolontariuszom ale całej Polsce, jeśli Paczka ma przetrwać. To nie jest prywatna firma... W takiej organizacji po prostu nie robi się takich rzeczy. Nie wolno.
 • jurek
  07.02.2019 19:43
  Podobne oświadczenie w oczywisty sposób potwierdza, ze ten paraliż właśnie jest.
  doceń 9
 • czytelnik
  10.02.2019 21:51
  Czyli inaczej mówiąc may teraz dobraną paczkę. Jak nie wiadomo o co się kłócą to zawsze chodzi o kasę. Pewnie zapatrzyli się na toruńskiego biznesmena :)
  doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama