Nowy numer 23/2020 Archiwum

Oświadczenie pełnomocnika ks. Grzegorza Babiarza ws. Stowarzyszenia "Wiosna"

Czytamy w nim, że informacja o skutecznym odwołaniu ks. Babiarza z funkcji prezesa jest nieprawdziwa.

Przesłany dokument rozpoczyna się od stwierdzenia: "upubliczniona we wtorek informacja, jakoby w dniu 11 lutego br. doszło do skutecznego odwołania Grzegorza Babiarza z funkcji Prezesa Zarządu Stowarzyszenia Wiosna oraz do powołania na to stanowisko Joanny Sadzik, nie jest zgodna z prawdą".

Adwokat Paweł Kusak przypomina, że 4 lutego - po wyborze ks. Babiarza na prezesa - troje członków zarządu stowarzyszenia złożyło rezygnacje z pełnionych funkcji. Jak pisze dalej adwokat, osoby te pojawiły się na walnym zgromadzeniu 11 lutego (miało ono być kontynuacją posiedzenia z 4 lutego, jednak nie planowano omawiania spraw personalnych) i oświadczyły, że wycofały swoje rezygnacje oraz przyjęły nowych członków walnego zgromadzenia.

To po tym posiedzeniu wydano oświadczenie o odwołaniu ks. Babiarza z funkcji prezesa i powołaniu na to stanowisko Joanny Sadzik.

Prawnik wskazuje w swoim piśmie m.in., że trzy osoby, które zrezygnowały z funkcji w zarządzie stowarzyszenia, nie mogły odwołać swojej decyzji, "nie były zatem uprawnione do przyjęcia do Stowarzyszenia nowych Członków".

"Wzięcie udziału w spotkaniu w dniu 11 lutego 2019 roku przez osoby, które rzekomo, niezgodnie z prawem, stały się Członkami Stowarzyszenia w okresie między 4 a 11 lutego 2019 roku, wskazuje, iż spotkanie to nie było ważnym Walnym Zebraniem Członków Stowarzyszenia; to z kolei powoduje, iż uchwały podjęte na tym spotkaniu nie mają mocy prawnej i nie są uchwałami Zebrania Członków Stowarzyszenia Wiosna" - kontynuuje P. Kusak.

Na koniec zaznacza, że w związku z tym nie doszło do wyboru J. Sadzik na prezesa "Wiosny", a jedynym członkiem zarządu stowarzyszenia jest obecnie ks. Babiarz. "Legalnie wybrane w dniu 4 lutego br. władze Stowarzyszenia Wiosna podejmą wszelkie kroki prawne w cel u uzyskania wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego oraz w celu zablokowania działań osób, które podają się za władze Stowarzyszenia, lecz nimi nie są" - czytamy w oświadczeniu.

Pełny tekst oświadczenia.

Czytaj także:

Przewrót w „Wiośnie” trwa
Komunikat krakowskiej kurii 
Zarząd Stowarzyszenia Wiosna podał się do dymisji

Nie do mnie należy ocenianie byłej pani prezes
Pierwszy wywiad z nowym prezesem Stowarzyszenia „Wiosna”
Joanna Sadzik ponownie prezesem Stowarzyszenia Wiosna

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..
 • monika
  14.02.2019 19:50
  Już raz pisałam że przedstawiciele kościoła chcą zagarnąć to co społeczne inicjatywy utworzyły.
  doceń 8
 • Faustynka
  14.02.2019 20:00
  Chyba każdy logicznie myślący człowiek widzi, że od momentu rewelacji (co było tam prawdą, osądzi sąd) onetu, następowało wrogie przejęcie katolickiego stowarzyszenia, które budowane było latami, te lewicowe metody znane są na zachodzie europy, a w Polsce, jedynie wykorzystywane do tych samych celów, dziwi mnie to, jak szybko zostało zasiane ziarno niezgody, skoro pracownicy nie połapali się co jest grane. W Polsce potrzeba dużo pracy od podstaw, bo wielu letnich katolików nie wytrzymuje walki z metodami organizacji lewicowych, które na zachodzie przyniosły bardzo zadowalające efekty w wypieraniu kościoła z życia publicznego i przejmowania po kolei to co miało jego 'twarz', są lepsi niż komuniści, za chwilę nawet nie będzie zakrystii, dobrym tego przykładem jest Holandia, w parlamencie nie ma nawet jednej osoby, która byłaby katolikiem.
  doceń 10
 • adwokat
  14.02.2019 22:40
  Pełnomocnik ks. Babiarza ma rację - wycofanie rezygnacji jest skuteczne tylko wtedy, jeśli doszło do adresatów równocześnie z rezygnacją (art. 61 kc). To będzie oczywista oczywistość dla sądu i w przeciwieństwie do wielu innych prawnych sporów na naszej scenie krajowej, nie budzi wątpliwości. Jeśli więc te osoby zdecydowały o odwołaniu ks. Babiarza i powołaniu Pani Sadzik, to te decyzje są nieważne.
  doceń 3
 • Cyraniusz
  14.02.2019 22:49
  Należy zadać sobie pytanie skąd takie towarzystwo w tej fundacji? Odpowiedź kryje się w samym x. Stryczku. W zeszłym roku brałem udział w ekstremalnej Drodze Krzyżowej organizowanej przez środowisko x. Stryczka. Rozważania dostarczone przez organizatora dają odpowiedź skąd te problemy. Takiego nagromadzenia kołczingowego korpo bełkotu podlanego pseudochrzecijańskim sosem nigdy jeszcze nie czytałem, na 12 rozważań zgodziłem się może z 2, reszta to apologia egocentrycznej samorealizacji i szpan kompetencjami. Jeżeli taki klimat i taka jazda w wiośnie panuje to nie dziwota że x. Stryczek zatrudnił ludzi z doświadczeniem w marketingu ale bez Boga w sercach. Zgniła inicjatywa nie może wydać dobrych owoców, pomoc która zabija duszę to wielkie niebezpieczeństwo, pamiętajmy że zło sprzedaje się zawsze w opakowaniu dobra.
  doceń 5

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama