Nowy numer 48/2023 Archiwum

Oświadczenie pełnomocnika ks. Grzegorza Babiarza ws. Stowarzyszenia "Wiosna"

Czytamy w nim, że informacja o skutecznym odwołaniu ks. Babiarza z funkcji prezesa jest nieprawdziwa.

Przesłany dokument rozpoczyna się od stwierdzenia: "upubliczniona we wtorek informacja, jakoby w dniu 11 lutego br. doszło do skutecznego odwołania Grzegorza Babiarza z funkcji Prezesa Zarządu Stowarzyszenia Wiosna oraz do powołania na to stanowisko Joanny Sadzik, nie jest zgodna z prawdą".

Adwokat Paweł Kusak przypomina, że 4 lutego - po wyborze ks. Babiarza na prezesa - troje członków zarządu stowarzyszenia złożyło rezygnacje z pełnionych funkcji. Jak pisze dalej adwokat, osoby te pojawiły się na walnym zgromadzeniu 11 lutego (miało ono być kontynuacją posiedzenia z 4 lutego, jednak nie planowano omawiania spraw personalnych) i oświadczyły, że wycofały swoje rezygnacje oraz przyjęły nowych członków walnego zgromadzenia.

To po tym posiedzeniu wydano oświadczenie o odwołaniu ks. Babiarza z funkcji prezesa i powołaniu na to stanowisko Joanny Sadzik.

Prawnik wskazuje w swoim piśmie m.in., że trzy osoby, które zrezygnowały z funkcji w zarządzie stowarzyszenia, nie mogły odwołać swojej decyzji, "nie były zatem uprawnione do przyjęcia do Stowarzyszenia nowych Członków".

"Wzięcie udziału w spotkaniu w dniu 11 lutego 2019 roku przez osoby, które rzekomo, niezgodnie z prawem, stały się Członkami Stowarzyszenia w okresie między 4 a 11 lutego 2019 roku, wskazuje, iż spotkanie to nie było ważnym Walnym Zebraniem Członków Stowarzyszenia; to z kolei powoduje, iż uchwały podjęte na tym spotkaniu nie mają mocy prawnej i nie są uchwałami Zebrania Członków Stowarzyszenia Wiosna" - kontynuuje P. Kusak.

Na koniec zaznacza, że w związku z tym nie doszło do wyboru J. Sadzik na prezesa "Wiosny", a jedynym członkiem zarządu stowarzyszenia jest obecnie ks. Babiarz. "Legalnie wybrane w dniu 4 lutego br. władze Stowarzyszenia Wiosna podejmą wszelkie kroki prawne w cel u uzyskania wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego oraz w celu zablokowania działań osób, które podają się za władze Stowarzyszenia, lecz nimi nie są" - czytamy w oświadczeniu.

Pełny tekst oświadczenia.

Czytaj także:

Przewrót w „Wiośnie” trwa
Komunikat krakowskiej kurii 
Zarząd Stowarzyszenia Wiosna podał się do dymisji

Nie do mnie należy ocenianie byłej pani prezes
Pierwszy wywiad z nowym prezesem Stowarzyszenia „Wiosna”
Joanna Sadzik ponownie prezesem Stowarzyszenia Wiosna

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy