Nowy numer 23/2020 Archiwum

Krakowskie Savionalia były pięknym świętem młodych ludzi

W jednym miejscu zebraliśmy teksty i galerie, w których relacjonowaliśmy to niezwykłe wydarzenie.

W miniony weekend pod Wawelem gościło kilkaset osób związanych z duszpasterskimi ośrodkami salezjańskimi z różnych stron Polski i nie tylko.

W piątek 10 maja spotkanie, któremu towarzyszyło hasło "New fish" (czyli: nowa ryba albo też: nowy człowiek, nowy chrześcijanin), rozpoczęło się modlitwą uwielbienia w sanktuarium św. Jana Pawła II, podczas którego uczestnicy Savionaliów mogli też przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania.

Przeczytaj:

W sobotni ranek młodzi najpierw uczestniczyli w Mszy św. w kościele św. Stanisława Kostki na Dębnikach, a potem przemaszerowali na ul. Tyniecką, gdzie mieści się salezjańska Łosiówka. Tam do wieczora trwały zawody sportowe oraz koncerty ewangelizacyjne. Wystąpiły zespoły: Fausystem, Pjur, ks. Jakub Bartczak oraz Luxtorpeda. Nie zabrakło też spotkania z redakcją "Gościa Krakowskiego".

Przeczytaj:

Również w niedzielę najważniejszym punktem programu była Msza św. połączona z rozesłaniem wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego "Młodzi Światu", którzy niebawem będą nieść Dobrą Nowinę w różnych zakątkach naszego globu. Później zaś na Łosiówce trwały radosne zabawy i tańce.

Przeczytaj:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama