Nowy numer 47/2020 Archiwum

Wędrujące Miłosierdzie

Przez 20 miesięcy Jezus Miłosierny nawiedził ponad 450 parafii z 44 dekanatów.

29 czerwca w katedrze wawelskiej czeka nas wielki finał peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego wraz z relikwiami św. Faustyny i bł. Jana Pawła II po Archidiecezji Krakowskiej.  

Wszystko zaczęło się jesienią 2011 roku. Dziesięć dni po zakończeniu II Światowego Apostolskiego Kongresu Bożego Miłosierdzia, 15 października rozpoczęła się peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego wraz z relikwiami św. Faustyny i bł. Jana Pawła II. – Parafianom Archidiecezji Krakowskiej, przeżywającym czas nawiedzenia Obrazu Jezusa Miłosiernego, kapłanom, osobom konsekrowanym i wiernym świeckim pragnę życzyć takiej wiary, która promieniuje na co dzień postawą miłosierdzia względem bliźnich – pisał wówczas w specjalnym liście do wiernych z naszej diecezji Benedykt XVI.

Jako pierwsza wizerunek gościła Bazylika Ofiarowania NMP w Wadowicach. Potem przez 20 miesięcy Jezus Miłosierny nawiedził ponad 450 parafii z 44 dekanatów. Ostatni był krakowski Kazimierz, wielki finał nastąpi w Królewskiej Katedrze na Wawelu w święto Piotra i Pawła.

Co wydarzyło się w parafiach po zakończeniu peregrynacji? Wiadomo, że wiele parafii podjęło piękne dzieło nawiedzenia obrazu Jezusa Miłosiernego w rodzinach. Powstały zespoły charytatywne, grupy modlitewne… Warto wszystkie te owoce nawiedzenia pokazać. Zapraszamy do dawania świadectwa. Zbierzemy je i udostępnimy na naszej stronie.. Prosimy także o relacje, osobiste wspomnienia, zdjęcia. Czekamy pod adresem: krakow@gosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama