Nowy numer 17/2024 Archiwum

Johannes Fichtenbauer

Johannes Fichtenbauer urodził się w 1956 roku w Wiedniu. Posiada tytuł magistra teologii katolickiej, obecnie posługuje jako główny diakon rzymskokatolickiej archidiecezji wiedeńskiej.

Johannes i jego żona Christi są małżeństwem od 30 lat. Mają czwórkę dzieci (jeden chłopiec i trzy dziewczyny, w wieku od 15 do 28 lat).

Johannes i Christi byli zaangażowani w początki Ruchu Odnowy Charyzmatycznej w Kościele katolickim na początku lat 70. ub. w. Założyli ekumeniczną i charyzmatyczną wspólnotę przymierza „Umkehr zum Herrn”, która obecnie liczy około 150 dorosłych członków służących promowaniu wizji jedności Ciała Chrystusa w Austrii.

Johannes jest również prezesem ENC (Europejskiej Sieci Wspólnot), sieci podobnych wspólnot przymierza w Europie. Jest także jednym z założycieli „Weg der Versöhnung” („W Kierunku Pojednania”, „Ścieżka – Droga Pojednania”), która jest najszerszą ekumeniczną inicjatywą w Austrii. Johannes jest też aktywnym członkiem Komitetu Wykonawczego TJCII.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Dzień po dniu

Czwartek, 14 Listopada 2013 3817 dni temu

07:00 CCC Dzień 1: Całą Ewangelię

Piątek, 15 Listopada 2013 3816 dni temu

07:00 CCC Dzień 2: Całe Ciało Chrystusa

Sobota, 16 Listopada 2013 3815 dni temu

07:00 CCC Dzień 3: Całemu światu

Najnowszy numer

Nowy numer 17/2024

28 kwietnia 2024

Takt i tolerancja?

To były czasy! Działo się – jakby to powiedziała mocno już podstarzała młodzież. Jan Paweł II na rok przed wstąpieniem Polski do UE tłumaczył uczestnikom narodowej pielgrzymki do Rzymu: „Wejście w struktury Unii Europejskiej na równych prawach z innymi państwami jest dla naszego narodu i bratnich narodów słowiańskich wyrazem jakiejś dziejowej sprawiedliwości, a z drugiej strony może stanowić ubogacenie Europy. Europa potrzebuje Polski. Kościół w Europie potrzebuje świadectwa wiary Polaków. Polska potrzebuje Europy”.

Więcej w Artykuł

Tylko w Gościu

Pobieranie... Pobieranie...