Nowy numer 49/2019 Archiwum
 • Moria
  06.03.2016 08:18
  Moria
  To nauczanie biskupa Rysia - jest wielu miejscach obce Ewangelii, nauczaniu Ojców Kościoła, nauczaniu Soborów (nawet II Watykańskiemu) - pojawia sie ono niestety w grupach neokatechumenalnych i odnowie charyzmatycznej. Tego typu "nowomowa" ewangelizacyjma funkcjonuje w Kościele od lat 80 - tych XX wieku i niestety zdaje sie nasilać.
  • Anonim (konto usunięte)
   06.03.2016 09:28

   OK Moria
   CYTAT: "Bp Ryś: Chrystus chce stać się naszym grzechem..."
   co na taki tenor wypowiedzenia mam ja stary powiedzieć ????, bom stRASZY OD TEGO bISKUPA,
   bo WIEM, kiedy mają rezygnować z urzędu, a oN JEZCZE jest aktiv...Słuchacze czy czytelnicy nie są po takich studiach, jak biskup, żeby wiedzieć, co i jak idzie powiedzieć coś w tej dziedzinie wiary...
   Nosimy w sobie dawne i jakby dziecięce jeszcze wyobrażenia o wierze, nie znamy się na sofizmatach, 
   ale stary nos nam mówi dawniej takich porównań nie
   znali... i basta...wiem, że jest przysłowie: co
   wolno wojewodzie...itd.... lepiej zamknij sie tu
   tambaranie, bo.?-co???... też nie dokańczam tego...
   bo po co, prawda...

   doceń 0
 • Moria
  06.03.2016 10:50
  Moria
  bp Ryś: "Podkreślił też, że Eucharystia nie jest ucztą jedynie dla świętych, bo przecież Bóg do zastawionego stołu zaprasza właśnie grzeszników. Doskonale to rozumiał św. Augustyn, który mówił: "ponieważ codziennie jestem chory - codziennie potrzebuję lekarza". - On wiedział, że Eucharystię musi jeść dzień w dzień, dlatego że to jest najważniejsze lekarstwo na jego chorobę, a nie żadna nagroda za zdrowie - mówił bp Ryś."
  ------------------------------------------
  "Jeśli za każdym razem, gdy Krew zostaje wylana, jest ona wylana na odpuszczenie grzechów, to muszę ją zawsze przyjmować, aby odpuściła mi zawsze grzechy. Ja, który zawsze grzeszę, muszę zawsze dysponować lekarstwem” (św. Ambroży, De sacr. IV, 28]."św. Ambrożemu chodzi tutaj o grzechy lekkie.
  --------------------------------------------
  Trzeba być jednak w stanie łaski uświęcającej przyjmując Pana w Komunii Św.(brak grzechu ciężkiego) - inaczej jest to grzech świętokradztwa
  --------------------------------------
  Świętokradztwo jest grzechem ciężkim, zwłaszcza jeżeli jest popełnione przeciw Eucharystii, ponieważ w tym sakramencie jest obecne w sposób substancjalny Ciało samego Chrystusa (Por. KPK, kan. 1367; 1376).
  --------------------------------------
  doceń 0
 • Moria
  08.03.2016 10:21
  Moria
  Przepraszam ks. Bpa Rysia - że tak ostro Go potraktowałem i proszę o wybaczenie - niech Go Bóg błogosławi.
  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy